Színes ősz a múzeumban

Kedves Múzeumbarátok!

Számos programmal várjuk a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében a kedves érdeklődőket szeptember, október és november hónapokban.

Szeptember 29. Szent Mihály Ünnep a múzeumban

Délelőtt 9 órától Daniel Torron Mack spanyol cirkuszpedagógus foglalkozása és Dr.Limbacher Gábor vetített képes előadása, délután 5 órától barokk gitárkoncert      Soos Brigitta gitárművész közreműködésével.

Október 3-án délelőtt: Rákóczi rejtélyes kincse - Kalandjáték a múzeum kiállításaiban.

Október 9-én délelőtt 9 órától - ARANY200 - AranyBusz 200 - A Petőfi Irodalmi Múzeum utazó kiállítása tárlatvezetéssel és múzeumpedagógiai foglalkozással Arany János születésének 200. évfordulója alkalmából.

Október 19-én délután 5 órától -  Kastély Szalon rendezvény. Előbb Arany Jánosról, Arany és Petőfi levelezéséről Lipthay Endre levéltáros előadása, majd beszélgetés a szécsényi kastély utolsó magántulajdonosainak, báró Lipthay Béla és herceg Odescalchi Eugenie unokáival, Lipthay Antallal és Lipthay Endrével.

Október 26-án - A gyermekrajzok képi nyelve címmel Földi Péter Kossuth díjas festőművész előadása

November 9-én délután 5 órától - Kastély Szalon rendezvény. Beszélgetés gróf Nyáry Zsigmondné báró Buttler Ilonával és egyik gyermekével.

Novemberben - Őszbúcsúztató koncert és előadás a Múzeumban az Erkel Ferenc Vegyes kar közreműködésével.

Szeretettel várjuk Önöket!